Czyszczenie posadzek przemysłowych – jaką maszynę wybrać do firmy sprzątającej?
Podłogi przemysłowe są szczególnie narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Mogą być one spowodowane składowaniem surowców produkcyjnych, transportem towarów za pomocą wózków widłowych czy pracą samych maszyn i urządzeń. Zarówno gładką, jak i antypoślizgową posadzkę należy utrzymać w nienagannej czystości w celu zachowania bezpiecznych warunków pracy.
Sprzątanie obiektów przemysłowych, magazynów oraz hal produkcyjnych wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń czyszczących. Sprzęt powinien być skuteczny oraz łatwy w obsłudze. Nie może narażać przedsiębiorstwa na kosztowne przestoje. Podpowiadamy, jakie urządzenia sprzątające wybrać.
Do czego służy zamiatarka?
Na terenie zakładów produkcyjnych większość zanieczyszczeń to resztki ziemi, piasek oraz drobny żwir naniesiony przed obuwie lub koła wózków. Samo mycie podłóg może powodować zarysowania, ponieważ cząstki zanieczyszczeń działają jak tarcza szlifierskie. Dlatego w pierwszej kolejności należy pozbyć się okruchów, piasku, itp. za pomocą zamiatarki.
Szorowarka jednotarczowa do zadań specjalnych
Zarówno w przypadku okresowego, jak i gruntownego sprzątania posadzek przemysłowych doskonale sprawdzi się szorowarka jednotarczowa. Zasada jej działania jest prosta – podany na szczotkę lub pad urządzenia roztwór wody oraz płynu jest kolejno rozprowadzany na całej powierzchni podłogi. Gwarantuje stuprocentową skuteczność - posadzki twarde zostają dokładnie wyczyszczone.
Froterka do pielęgnacji posadzek – czy warto?
Froterka sprawdzi się w codziennej pielęgnacji posadzek drewnianych, kamiennych, PCV i wielu innych. Pozwala uzyskać wysoki połysk, likwiduje nieestetyczne smugi oraz usuwa ślady po kołach wózków widłowych czy butach. Optycznie wyrównuje strukturę podłogi. Froterkę można zastosować po nałożeniu na posadzkę preparatu konserwującego lub zabezpieczającego.
Wielofunkcyjne automaty szorująco-zbierające
Urządzenia szorująco-zbierające nie tylko myją, ale jednocześnie osuszają powierzchnię. Roztwór wody oraz detergentu podawany jest z dolnego zbiornika na szczotkę lub pad sprzątający. Następnie zabrudzenia zostają zebrane za pomocą ssawy oraz odessane do zbiornika na brudną wodę.