Szukaj produktu
Autoryzowany dealer firmy Numatic
scroll

Czysty oraz zadbany dywan to wyjątkowy element dekoracyjny każdego wnętrza. Wprowadza przytulną atmosferę oraz ociepla wnętrze mieszkania. Łatwo zbiera wszelkie zabrudzenia, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przeciwnym razie kolor dywanu stanie się z czasem ciemniejszy nawet o kilka tonów.

Jak dbać o wykładziny dywanowe?

W pierwszej kolejności należy dokładnie odkurzyć wykładzinę. Doskonale sprawdzi się tutaj turboszczotka z wirującym włosiem, która wyciąga piasek i inne zanieczyszczenia. Jeżeli chcemy pozbyć się nieestetycznych plam z powierzchni dywanu, należy wykonać pranie ekstrakcyjne, czyli za pomocą odkurzacza. Do czyszczenia wykładzin doskonale sprawdzą się następujące preparaty:

    • Kleen Novatep - wydajny koncentrat, który skutecznie usuwa uciążliwe zabrudzenia z odpornych na odkształcenia oraz odbarwienia dywanów, tapicerki meblowej, wykładzin, a nawet wnętrza samochodów. Sprawdzi się do prania ekstrakcyjnego oraz metodą bonet.
    • Kleen Spruh-Ex – skoncentrowany, niskopieniący preparat przeznaczony do usuwania plam z dywanów i tapicerki, a także wodoodpornych wykładzin wykonanych z włókien syntetycznych. Nie zawiera wybielaczy, rozjaśniaczy optycznych czy enzymów powodujących odbarwienia. Posiada właściwości ochronne. Wnika w strukturę włosia, rozpuszczając cząsteczki brudu. Zapobiega ponownemu, szybkiemu zabrudzeniu.

Nie zapomnij o regularnym odkurzaniu

Dywan najlepiej odkurzać codziennie – zanim zanieczyszczenia dostaną się głęboko pomiędzy włókna. Jak już wspomnieliśmy, w tym celu doskonale sprawdzą się odkurzacze wyposażone w turboszczotki z włosiem. Usuną brud z każdego zakamarka. Posiadają je zarówno modele standardowe, np. Numatic HPC200, jak i roboty z funkcją mycia podłóg - PURON PR10. Urządzenia te są niezbędne, zwłaszcza jeżeli mamy w domu zwierzęta. Czujniki antykolizyjne sprawiają, że robot omija przedmioty, meble oraz schody. Turboszczotki nie tylko zwiększają siłę ssącą odkurzacza, ale także precyzyjnie zbierają wszelkie zabrudzenia, np. naniesiony piasek.