Szukaj produktu
Autoryzowany dealer firmy Numatic
scroll

 

Jak zatem wybrać najlepszy pad do naszych potrzeb?

Jak już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie co i jak chcemy czyścić, istotne jest poznanie grup padów. Wyróżniamy pady:

 

Znakomite pady do gruntownego czyszczenia posadzek:

Służą one głównie do zdzierania powłok zabezpieczających. W skład padów do gruntownego czyszczenia wchodzą:

Pad brązowy - Jest to mniej agresywny pad od czarnego - do gruntownego czyszczenia silnie zabrudzonych posadzek, zwłaszcza przemysłowych betonowych, lastryko itp. Przeznaczony przede wszystkim do usuwania z posadzek wszelkiego rodzaju polimerów, akryli, wosków. Można go również stosować do szorowania mocno zabrudzonych posadzek oraz na posadzkach, gdzie występuje ryzyko ich uszkodzenia.

Pad czarny - Najagresywniejszy pad do gruntownego czyszczenia silnie zabrudzonych posadzek twardych. Przeznaczony do usuwania z posadzek wszelkiego rodzaju polimerów, akryli, wosków oraz nagromadzonych warstw zanieczyszczeń. W odróżnieniu od innych padów czarnych dostępnych na rynku doskonale się spisuje w trakcie długotrwałego intensywnego szorowania posadzek.

Pad REDWOOD – Pad do szybkiej renowacji posadzek drewnianych zabezpieczonych lakierem, polimerem lub olejem. Znajduje zastosowanie przy usuwaniu brudu, rys i nierówności z posadzek takich jak: linoleum, PCV, beton, lastryko, piaskowiec, marmur, powłoki i farby epoksydowe oraz poliuretynowe.

Strong Melamina - przyśpieszają proces doczyszczenia najbardziej zabrudzonych podłóg. Dzięki swoim właściwościom skracają czas potrzebny na doczyszczenie posadzek, redukują potrzebę stosowania agresywnych środków czyszczących.

 

Skuteczne pady do bieżącego/codziennego czyszczenia:

Pad czerwony - do delikatnego mycia, bieżącej pielęgnacji i metody spray cleaningu. Nadaje się do wszystkich posadzek twardych, zabezpieczonych powłoką ochronną. Jest idealny dla powierzchni wykonanych z drewna lub delikatnych tworzyw sztucznych np. tarketu.

Pad zielony - Średnio agresywny pad do bieżącego czyszczenia na mokro wszelkiego typu posadzek twardych tj. beton polerowany, lastryko. Stosowanie padów zielonych zwiększa wydajność pracy oraz skuteczność usuwania zanieczyszczeń na większości rodzajach posadzek twardych. Na gładkich powierzchniach daje o wiele lepsze efekty od typowej szczotki. Można go również używać do delikatnego usuwania wierzchnich warstw polimeru z powłoki zabezpieczającej w celu jej renowacji.

Pad niebieski - Średnio agresywny pad (bardziej agresywny niż pad zielony) stosowany do bieżącego czyszczenia na mokro twardych posadzek niezabezpieczonych oraz metody spray cleaningu. Może być stosowany do mycia posadzek drewnianych o wysokiej klasie odporności na ścieranie. Usuwa również zniszczoną i zanieczyszczoną warstwę ochronnej powłoki polimerowej w celu jej renowacji.

Pad zielony Ruff - produkt zastępujący szczotkę czyszczącą – znacznie tańszy i lżejszy - do intensywnego szorowania nierównych posadzek, gdzie zwykły pad uległby zniszczeniu. Przeznaczony do posadzek nierównych, chropowatych, antypoślizgowych, a przede wszystkim do czyszczenia fug - pod tym względem przewyższa nawet szczotki. Dzięki specjalnej strukturze włókien rewelacyjnie wyczesuje brud z najgłębszych zakamarków i porów posadzki,. Dobrze czyści posadzki betonowe, a także ozdobne, glazurowane płytki gresowe i ceramiczne.

Pad Tiger Carpet Bonnet – dwustronny - do czyszczenia wykładzin dywanowych, posadzek drewnianych oraz wszelkiego typu posadzek wykonanych z tworzyw sztucznych lub ceramiki.

 

Najlepsze pady do polerowania:

Pad biały - Miękki i nieagresywny, do częstego polerowania miękkich, polimerowych powłok ochronnych, wosków i środków pielęgnujących na bazie mydła. Może być wykorzystywany również do mycia delikatnych powierzchni niezabezpieczonych polimerem oraz pielęgnacji posadzek zabezpieczonych o bardzo małym stopniu zabrudzenia.

Pad Gorilla Natural Fibre - do polerowania posadzek na wysoki połysk wykonanych z płytek ceramicznych, twardych podłóg kamiennych, linoleum, PCV i tworzyw sztucznych, zabezpieczonych lub niezabezpieczonych twardą polimerową powłoką ochronną. Dzięki wysokiej zawartości naturalnego włosia pad świetnie sprawdzi się do wykańczania podłóg na wysoki połysk pozostawiając tak zwany "efekt rozlanej wody". Dodatkowo utwardza powłokę zabezpieczającą po położeniu, przedłużając jej żywotność. Znakomicie sprawdza się przy renowacji starych, zmatowiałych powłok zabezpieczających.

W naszej ofercie znajdują się pady Gorilla Diamond oraz pady ETC i z melaminy. Na szczególną uwagę zasługują pady melaminowe, o świetnych parametrach czyszczących, które zapewniają znakomite efekty czyszczenia nawet bez użycia środków i płynów myjących!

Sprawdź, który pad najlepiej pasuje do czyszczenia Twojej powierzchni.