Szukaj produktu
Autoryzowany dealer firmy Numatic
scroll

Profesjonalne środki chemiczne posiadają kilka cech, które sprawiają, że stosowanie ich ma głęboki sens, kiedy musimy czyścić powierzchnie dość często, jak to jest w miejscach użyteczności publicznej. Przede wszystkim 95% z nich to koncentraty, które należy mocno rozcieńczać.

chemia kleen

Dzięki czterem głównym cechom środków chemicznych możemy się łatwo zorientować jakiego środka potrzebujemy:

 1. chemia pieniąca / niepieniąca

  • Chemia pieniąca służy tylko do mycia ręcznego (np. za pomocą mopa) lub ciśnieniowego (myjkami ciśnieniowymi).
  • Chemia niepieniąca służy do mycia ręcznego lub wszędzie tam, gdzie woda z tą chemią będzie potem zbierana odkurzaczem lub automatem – maszyną czyszczącą.

  Rodzaj chemii jest opisany za pomocą diagramów:

  doautomatow chemia do automatów domyciarecznego chemia do mycia ręcznego

 2. wartość pH na opakowaniu

  • Wartość pH podana jest na każdym opakowaniu profesjonalnej chemii Kleen - przykład etykiety informujący, że chemia ma wartość pH 8 ph
  • pH 0-1-2-3-4-5 to chemia kwasowa – do usuwania osadów z kamienia, mydlanych, do czyszczenia sanitariatów, zlewów, rdzy itd. Im niższa liczba tym mocniejsza!
  • pH 6-7-8 to chemia łagodna / neutralna – do tego co opisuje konkretnie etykieta
  • pH 8-9-10-11-12-13-14 to chemia zasadowa – do usuwania tłuszczy, zabrudzeń z posadzek, z wykładzin itd. Im wyższa liczba tym mocniejsza!

  ph tabela

  Oczywiście są środki, gdzie pH nie ma żadnego znaczenia, jak np. płyny do impregnacji / powłoki zabezpieczające, płyny pielęgnujące, oleje do stali nierdzewnej, środki dezynfekujące, zapachowe.

 3. dozowanie / skoncentrowanie środka

  • Chemia profesjonalna jest mocno skoncentrowana, co oznacza że trzeba ją rozcieńczyć z wodą by otrzymać gotowy do użycia płyn. Jest to duże źródło oszczędności w porównaniu z domowymi środkami chemicznymi, których używamy od razu z butelki lub niewiele rozcieńczamy.
   Przykładowo: z 1 litra płynu Blue star otrzymamy 500 litrów gotowego płynu do mycia!
  • Na każdym opakowaniu znajduje się informacja na temat dozowania środka w zależności od rodzaju posadzki, a także metody czyszczenia.
 4. zwiększenie ilości chemii nie polepsza efektu - nawet może go pogorszyć!

  • Jeżeli zastosowany środek w stężeniu zgodnym z informacją na etykiecie nie przynosi pożądanego efektu, należy zmienić środek na mocniejszy (inne pH).

Podsumowanie

Na doczyszczenie posadzki mają wpływ trzy czynniki:

czas

Namoczenie posadzki i zostawienie na 5-15 minut czasem daje rewelacyjne efekty! Zamiast stosować mocniejszą chemię można najpierw dać czas na reakcję chemiczną.

chemia

Właściwie dobrana chemia jest bardzo ważna i nie tylko dla efektu, ale i dla posadzki… Mocną chemią można ją po prostu zniszczyć lub nieodwracalnie uszkodzić.

mechanika

Decyzja o zastosowaniu szczotki (twardości) oraz pada (twardości) jest bardzo ważna.

Tylko odpowiednio dobrane powyższe trzy rozwiązania gwarantują profesjonalne czyszczenie!