Jak dobrać metodę czyszczenia do różnego rodzaju posadzek?
Jak najskuteczniej wyczyścić gres techniczny?
Gres techniczny najczęściej występuje w sklepach, garażach, warsztatach, marketach. Jest on bardzo odporny na zarysowania i matowienie z czasem.
→ Łatwy do doczyszczenia chemią pH 11-14 i padami zielonymi lub piankowymi. Na co dzień do mycia zaleca się chemię pH 9-11 i pad zielony. O czyszczeniu fug można pomyśleć (pH 13 i ręczne czyszczenie), jednak należy wziąć pod uwagę fakt brudzenia już na etapie realizacji - białe fugi nie są najlepszym rozwiązaniem w garażu. Polecany środek czyszczący, np.: Kleen Blizard, Kleen Industrial Forte.
UWAGA! Chemia kwasowa niszczy fugi!
Czym myć posadzkę z gresu polerowanego?
Wersja luksusowa gresu - występuje w sklepach, marketach i galeriach. Bardzo odporny na zarysowania i matowienie z czasem, a przy tym tani.
→ Łatwy do doczyszczenia chemią pH 11-14 i padami zielonymi lub piankowymi. Na co dzień do mycia zaleca się chemię pH 9-11 i pad zielony. O czyszczeniu fug można pomyśleć (pH 13 i ręczne czyszczenie). Smugi zazwyczaj powstają na skutek zmywania niewłaściwym płynem. Aby uzyskać łądny połysk płytek, należy użyć chemii z dodatkiem alkoholu. Polecamy m.in.: Kleen Alco II, Kleen Sensative Lemon.
Jakie płyny stosować do mycia linoleum, tarketu, PCV?
To typowa posadzka spotykana w szkołach, halach sportowych, przychodniach i szpitalach.
→ Łatwa do doczyszczenia chemią pH 6-11 i padami czerwonymi lub piankowymi. Na co dzień do mycia zaleca się chemię pH 6-9 i pad czerwony. UWAGA! Posadzki te zazwyczaj pokrywa się powłoką – polimerem / akrylem – płynnym zastygającym plastikiem, który tworzy warstwę zabezpieczającą PCV. Chemia powyżej pH 8 może tą warstwę usunąć! Szczególnie polecamy środki, które nie tylko myją, ale również pielęgnują posadzkę, m.in.: Kleen Premium nr 4, Kleen Severa Sky.
Co zastosować do mycia posadzek kamiennych?
→ Konglomerat, marmur, granit i inne posadzki kamienne można traktować chemią pH 8-11 i padem piankowym lub zielonym. Problemem, np. na marmurze, może być chemia powyżej pH 11. UWAGA! Może się odbarwić! Chemia kwasowa niszczy kamień (zrobi wżery lub zmatowi)! Posadzki z połyskiem można myć środkiem z dodatkiem alkoholu (wyparowywuje i nie zostawia smug) lub zastosować froterkę 200-500 obrotów do usuwania smug (z padem białym). Szczególnie polecamy: Kleen Blue Star.
Jakie koncentraty piorące można stosować do wykładziny dywanowej?
→ Wykładziny dywanowe przed ich praniem należy najpierw dobrze odkurzyć. Najlepiej zastosować turboszczotkę, która wirującym włosiem wyciąga piasek i wyczesuje wykładzinę bez użycia siły. Kiedy na wykładzinie powstają plamy można pokusić się o pranie odkurzaczem (ekstrakcyjne). Odkurzacz musi pracować na chemii do prania wykładzin (niepieniącej) i o pH 9-11. UWAGA! Niektórych wykładzin nie można moczyć - mogą się odbarwić pod mocniejszą chemią lub mogą się skórczyć po namoczeniu! Do czyszczenia wykładzin, dywanów polecamy: Kleen Novatep, Kleen Spruh-Ex.