Szukaj produktu
Autoryzowany dealer firmy Numatic
scroll

Gres techniczny

Gres techniczny

Występuje w sklepach, garażach, warsztatach, marketach. Bardzo odporny na zarysowania i matowienie z czasem. Łatwy do doczyszczenia chemią pH 11-14 i padami zielonymi lub piankowymi. Na co dzień do mycia zaleca się chemię pH 9-11 i pad zielony. O czyszczeniu fug można pomyśleć (pH 13 i ręczne czyszczenie), jednak trzeba było o tym pomyśleć w fazie projektowania budynku… „Panie złoty! białe fugi w garażu?” 

UWAGA! Chemia kwasowa niszczy fugi!

Gres polerowany

Gres polerowany

Wersja luksusowa gresu - występuje w sklepach, marketach i galeriach. Bardzo odporny na zarysowania i matowienie z czasem, a przy tym tani. Łatwy do doczyszczenia chemią pH 11-14 i padami zielonymi lub piankowymi. Na co dzień do mycia zaleca się chemię pH 9-11 i pad zielony. O czyszczeniu fug można pomyśleć (pH 13 i ręczne czyszczenie). Smugi zazwyczaj powstają na skutek zmywania byle czym. Należy użyć chemii z dodatkiem alkoholu…

Tarket / PCV

tarket / pcv

Typowa posadzka spotykana w szkołach, halach sportowych, przychodniach i szpitalach. Łatwa do doczyszczenia chemią pH 6-11 i padami czerwonymi lub piankowymi. Na co dzień do mycia zaleca się chemię pH 6-9 i pad czerwony. UWAGA! Posadzki te zazwyczaj pokrywa się powłoką – polimerem / akrylem – płynnym zastygającym plastikiem, który tworzy błyszczącą warstwę zabezpieczającą PCV. Chemia powyżej pH8 może tą warstwę USUNĄĆ!

Kamienne

Kamień

Konglomerat, marmur, granit i inne posadzki kamienne można traktować chemią pH 8-11 i padem piankowym lub zielonym. Problemem, np. na marmurze, może być chemia powyżej pH 11. UWAGA! Może się odbarwić! Chemia kwasowa niszczy kamień (zrobi wżery lub zmatowi)! Posadzki z połyskiem można myć środkiem z dodatkiem alkoholu (wyparowywuje i nie zostawia smug) lub zastosować froterkę 200-500 obrotów do usuwania smug (z padem białym).

Wykładziny dywanowe

dywanodkurzacz

Wykładziny dywanowe należy najpierw dobrze odkurzyć. Moc odkurzacza nijak się ma do efektu – mało tego – zwiększona powoduje spory dyskomfort pracy („Panie złoty! nie da się ssawy ruszyć!”). Najlepiej zastosować turboszczotkę, która wirującym włosiem wyciąga piasek i wyczesuje wykładzinę bez użycia siły. Kiedy na wykładzinie powstają plamy można pokusić się o pranie odkurzaczem (ekstrakcyjne). Odkurzacz musi pracować na chemii do prania wykładzin (niepieniącej) i o pH 9-11. UWAGA! Niektórych wykładzin nie można moczyć / mogą się odbarwić pod mocniejszą chemią / mogą się skórczyć po namoczeniu! Pod wykładziną może być parkiet, który nie toleruje wody!