Szukaj produktu
Autoryzowany dealer firmy Numatic
scroll

Ręczne mycie traktujemy głównie jako mycie bieżące, na mniejszych powierzchniach.

Do mycia małych powierzchni polecamy spraymopa. Jest to mop płaski (tylko takie stosują profesjonaliści) o szerokości 40 cm. Spraymop pozwala na napełnienie zbiorniczka 300 ml wodą z płynem i spryskanie podłogi w momencie, kiedy tego potrzebujemy. Idealnie sprawdza się na małe obiekty, jak apteki lub na np. schody - pozwala na pracę bez ciągłego biegania i moczenia / wyciskania mopa.

spreymop spreymop – mycie i dezynfekcja w jednym

W przypadku większych powierzchni do mopowania potrzebny będzie wózek do mycia podłóg (serwisowy). Wózek taki posiada jedno lub dwa wiadra i wyciskarkę do mopa. Większe model posiadają dodatkowo kuwety, np. na środki czyszczące i uchwyty na worki np. na śmieci.

wózek do sprzątania dwuwiaderkowy wózek z wyciskarką do mopów – praską

Mopa moczymy w wodzie czystej z płynem myjącym i wyciskamy w wyciskarce - brudna woda z wyciskarki spływa do drugiego wiadra. W ten sposób mamy zawsze czystą wodę z płynem, nie rozmazujemy nieczystości po całej mytej powierzchni.

Mycie maszynowe posadzki odbywa się za pomocą urządzenia jednotarczowego (szorowarki) lub za pomocą automatu myjącego.

Do mycia powierzchni szorowarką stosuje się szczotki o różnych twardościach lub pady (krążki ścierne) również o różnych twardościach.

Zasada działania szorowarki jednotarczowej polega na podaniu roztworu wody wraz z płynem na szczotkę lub pad urządzenia. Roztwór ten jest kolejno rozprowadzony na powierzchni posadzki dając efekt wyczyszczonej powierzchni.

W przypadku zastosowania szorowarki istnieje konieczność dodatkowego zebrania brudnej wody za pomocą odkurzacza przystosowanego do zbierania na mokro lub za pomocą ściągaczek spycha się ją do kratek ściekowych.

szorowarkipady ETC

Szorowarką można bez przeszkód doczyścić ciasny zakamarek i każdy kąt. Podczas pracy szorujemy i podajemy na szczotkę wodę z chemią myjącą ze zbiornika. Nie da się jej jednak tym urządzeniem zebrać. Należy użyć odkurzacza na mokro do zebrania brudnej wody, z umytej wcześniej posadzki lub za pomocą ściągaczek zepchnąć ją do kratek ściekowych.

czyszczenie szorowarką zbieranie wody

Automaty myjące – maszyny czyszczące, potrafią jednocześnie szorować podając wodę na szczotkę, a następnie zebrać wodę brudną, którą szczotka po sobie zostawia. Wodę z chemią podają ze zbiornika dolnego na szczotkę, a następnie zbierają ją za pomocą silnika ssącego poprzez ssawę do zbiornika górnego z wodą brudną.

szorowarki

Automaty myjące dają nam niesamowity komfort pracy, zwłaszcza że możemy w zależności od potrzeb nabyć automat bateryjny (bezprzewodowy) oraz samobieżny (z siedziskiem dla operatora). Do automatów myjących możemy zastosować zarówno szczotki, jak i pady o różnej twardości zależnej od posadzki i naszych wymagań.

– więcej o automatach w artykule: Urządzenia czyszczące – dokonaj właściwego wyboru

Masz pytania i wątpliwości? Skontaktuj się z nami, pomożemy Tobie dobrać odpowiedni sprzęt i środki czyszczące.